Jdi na obsah Jdi na menu
 


Politika je svinstvo a lidi jsou jí ukradení

Politiku jsme si vymysleli my lidé a je tu pro nás ... při tom jí jsou ale lidi naprosto ukradení.

Sleduju tanečky kolem humanitárního konvoje z Ruska na Ukrajinu a nevěřím svým uším. Takovou snůšku důvodů, proč by neměl být konvoj Ukrajinou přijat jsem už dlouho nikde neslyšel. Je to ke zvracení a je na první pohled vidět, že jde jenom o nechutnou, svinskou politiku, která chrání výhradně zájmy jisté skupiny lidí, zatímco jiní lidé můžou klidně "chcípnout hladem" ... pro politiku nemají žádnou hodnotu.
Velmi povrchním zamyšlením zjistíme, že konvoj míří na východ Ukrajiny, která přímo sousedí s Ruskem a je pořád zčásti ovládána těmi, které tu nejčastěji nazýváme "separatisty". Ti patrně kontrolují i některé úseky ukrajinsko-ruské hranice. Pokud je přímo nekontrolují, pak je nehlídá nikdo (UA armáda má jiné starosti) a to je pro stav věci totéž. Dostat tedy případné zbraně, či jinou podporu z Ruska na východ Ukrajiny není žádný problém - hraniční plot za miliardy je zatím jen na papíře ... a určitě z Ruska nějakou podporu dostávají. Poslat ji ale s humanitárním konvojem, který bude pod drobnohledem celýho světa? Máme je snad někdo za úplný blbce? Celej náš svět shání důkazy o Ruské pomoci separatistům a tady by nám je rovnou dali na stříbrným podnose?
Pak jsem slyšel něco o tom, že by na konvoj mohl někdo zaútočit, padlo by to na ukrajinskou armádu a Rusko by to vzalo jako záminku k napadení Ukrajiny. Opět velmi chabé a děravé, jak cedník. Záminky k válkám se v posledních staletích vytvářejí zásadně uměle a funguje to ... dvě světové války budiž důkazem. Určitě je snazší udělat diverzní akci pomocí agentů a z území kontrolovaného armádou vystřelit raketu na matičku Rus a tím získat záminku. Nebo vymyslet a realizovat záminku jinou ... za pět panáků jich vymyslím tucet za dvě hodiny. Na humanitární konvoje se podle konvencí útočit nesmí, přesto se to děje takřka všude na světě a konvoje s tím musí počítat. To naopak případný konvoj s pomocí přímo z Ukrajiny by nesl daleko větší riziko útoku separatistů. A nejen to. Právě ukrajinský konvoj může být úplně nejlépe zneužit k propagandě a diskreditaci separatistů. Ruskému konvoji v té oblasti hrozí naopak relativně nejmenší nebezpečí. Pomáhají krajanům, které (ať už jakkoli) podporují. Ukrajinci ze západní části na ně naopak střílejí a jsou tedy jejich nepřítelem.
Rusové sami navíc navrhují mezinárodní dohled nad konvojem a kupodivu to nikdo jaxi neslyší nebo co?
Jsem docela rád, že vidím v praxi, jak se tvoří studená válka. Jak je to jednoduché a přitom docela průhledné. Podobně to probíhalo v polovině minulého století a bylo to zas jen svinstvo zvané politika. Žádná pravda, žádná skutečnost, žádná nutnost ... jen politika!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář